Çiftlik Sistem - Akıllı Hayvan Takip ve Kayıt Sistemi

1. Giriş

Bu Şartlar'ı içeren veya bu Şartlar ile bağlantılı tüm web sitelerimiz ve yazılım uygulamalarımız (toplu olarak "Ciftliksistem Hizmeti") kullanımınız (bunlara erişim dahil) bu Şartlar'a tabi olacağından lütfen bu Kullanım Şartları'nı ("Şartlar") dikkatli bir şekilde okuyun.

Ciftliksistem Hizmeti'nin kullanımı, Ciftliksistem tarafından sunulacak ve bu Şartlar'a referans yoluyla ilave edilecek ek şartlara veya koşullara tabi olabilir. Ciftliksistem Hizmeti'ne kaydolarak veya başka bir şekilde kullanarak bu Şartlar'ı kabul edersiniz. Bu Şartlar'ı kabul etmiyorsanız Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmamalısınız.

Hizmet Sağlayıcı

Bu Şartlar siz ve ROSWİSE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ arasındadır.

Yaş ve uygunluk koşulları

Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanabilmek ve herhangi bir İçerik'e erişebilmek için
  (1)   13 yaşında (veya kendi ülkenizdeki eş değer asgari yaşta) veya daha büyük olmanız;
  (2)   kendi ülkenizde yasal sorumluluk yaşının altındaysanız veliniz veya vasinizden izin almış olmanız;
  (3)   bizimle bağlayıcı bir sözleşme imzalama yetkisine sahip olmanız ve geçerli kanunlar kapsamında bu yönde bir engelinizin olmaması ve
  (4)   Hizmet'in kullanılabilir olduğu bir ülkede ikamet etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, Ciftliksistem 'a gönderdiğiniz her türlü kayıt bilgisinin gerçek, doğru, eksiksiz olduğuna ve bu bilgileri her zaman bu şekilde tutmayı kabul ettiğinize dair söz verirsiniz. Kendi ülkenizde yasal sorumluluk yaşının altındaysanız bu Şartlar'ı sizin adınıza veliniz veya vasiniz imzalamalıdır. Asgari yaş gereksinimlerine ilişkin ek bilgilere kayıt sürecinde ulaşabilirsiniz. Asgari yaş gereksinimlerini karşılamıyorsanız Ciftliksistem sizi bir kullanıcı olarak kaydedemez.

2. Tarafımızca Sunulan Ciftliksistem Hizmeti.

Ciftliksistem Hizmeti Seçenekleri

Çok sayıda Ciftliksistem Hizmeti seçeneği sunarız. Bazı Ciftliksistem Hizmeti seçenekleri ücretsiz sunulurken bazı seçenekler içinse erişim öncesinde ödeme yapılması gerekir ("Ücretli Abonelikler"). Bunların yanı sıra üçüncü taraf ürünlerinin ve hizmetlerinin sunulması dahil, özel promosyon planları, abonelikler veya hizmetler de sunabiliriz. Bu tür üçüncü tarafların sağladığı ürünler ve hizmetler bizim sorumluluğumuzda değildir.

Deneme Sürümleri

Muhtelif zamanlarda, bizim tarafımızdan Ücretli Abonelikler'in deneme sürümleri belirli bir süreliğine ödeme yapılmaksızın ya da indirimli bir fiyattan sunulabilir ("Deneme Sürümü"). Deneme Sürümü aracılığıyla bir Ciftliksistem Hizmeti kullanarak Şartlar 'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Üçüncü Taraf Uygulamaları, Cihazlar ve Açık Kaynak Yazılımı

Ciftliksistem Hizmeti; üçüncü taraf uygulamaları, web siteleri ve hizmetlerinin ("Üçüncü Taraf Uygulamaları") yanı sıra üçüncü taraf kişisel bilgisayarları, mobil telefonları, tabletleri, giyilebilir cihazları ve diğer cihazları ("Cihazlar") ile entegre edilebilir veya bunlarla başka şekilde etkileşime geçebilir. Söz konusu Üçüncü Taraf Uygulamaları ve Cihazları'nı kullanmanız, tarafınıza ilgili üçüncü tarafça sunulacak ek şartlara, koşullara ve politikalara tabi olabilir. Ciftliksistem, Üçüncü Taraf Uygulamaları ve Cihazları'nın Ciftliksistem Hizmeti ile uyumlu olacağını garanti etmez.

Hizmet Sınırlamaları ve Değişiklikleri

Ciftliksistem Hizmeti'ni faal durumda tutmak ve size kişiselleştirilmiş bir deneyimi sunmak için makul özeni gösteriyoruz. Ancak hizmet sunumlarımız ve bunların kullanılabilirlikleri zaman zaman ve geçerli kanunlara tabi olmak üzere, size karşı hiçbir yükümlülük olmaksızın değişebilir; örnek:

  • Ciftliksistem Hizmetleri'nde teknik sorunlar, bakım veya test işlemleri ya da ilgili kanunlardaki ve düzenleme gerekliliklerindeki değişiklikleri yansıtmak için yapılması gerekenler dahil olmak üzere güncellemeler nedeniyle geçici kesintiler söz konusu olabilir.
  • Hizmetler'i sürekli geliştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlıyoruz ve Ciftliksistem Hizmeti'nin tamamını veya bir kısmını değiştirebilir, askıya alabilir ya da (belirli işlevler, özellikler, abonelik planları ve promosyon teklifleri dahil) sağlamayı durdurabiliriz (geçici veya kalıcı olarak).

Ciftliksistem'ın Ön Ödemeli Döneminiz (bu terim, aşağıdaki Ödemeler ve İptaller bölümünde tanımlanmıştır) sona ermeden sonlandırdığı bir Ücretli Abonelik ile ilgili olarak doğrudan Ciftliksistem'a önceden ödediğiniz tutarlar olması durumunda Ciftliksistem, ilgili sonlandırma işlemine müteakip mevcut Ücretli Aboneliğinizin kullanılmayan kısmı için Ön Ödemeli Dönem'e ilişkin önceden ödenmiş ücretleri tarafınıza iade edecektir. İadeyi gerçekleştirebilmemiz için hesabınız ve fatura bilgileriniz güncel olmalıdır. Ciftliksistem, resmi makamların ve diğer üçüncü tarafların eylemlerinden ve kontrolümüz dışındaki durumlardan kaynaklanan internet veya diğer hizmet kesintileri ya da arızalarıyla bağlantılı olarak tarafınıza herhangi bir iade gerçekleştirmekle yükümlü değildir.

3. Ciftliksistem Hizmeti'ni Kullanımınız

Ciftliksistem hesabı oluşturma

Ciftliksistem Hizmeti'nin tamamını veya bir kısmını kullanabilmek için bir Ciftliksistem hesabı oluşturmanız gerekebilir. Kullanıcı adınız ve parolanız, vb. kişisel kullanımınıza özeldir ve gizli tutulmalıdır. Kullanıcı adınızın ve parolanızın her türlü kullanımından (her türlü yetkisiz kullanım dahil) sizin sorumlu olduğunuzu anlarsınız. Kullanıcı adınız veya parolanız kaybolur ya da çalınırsa veya hesabınıza yetkisiz bir giriş olduğunu düşünüyorsanız hemen Müşteri Hizmetleri ekibimizi bilgilendirin. Ciftliksistem herhangi bir gerekçeyle kullanıcı adınızı geri alabilir veya değiştirmenizi gerekli kılabilir.

Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanma haklarınız

Bu Şartlar'a (diğer geçerli şartlar ve koşullar dahil) uyumunuza tabi olmak üzere, Ciftliksistem Hizmeti'ni ve İçerik'i kişisel, ticari olmayan şekilde kullanmanız için size sınırlı, münhasır olmayan, iptal edilebilir bir izin (toplu olarak "Erişim") veririz. Bu Erişim, sizin tarafınızdan ya da Ciftliksistem tarafından sonlandırılmadıkça ve sonlandırılana kadar yürürlükte kalacaktır. Ciftliksistem yazılım uygulamaları ve İçerik size lisanslanmamakta, satılmamakta ya da devredilmemektedir ve Ciftliksistem yazılım uygulamalarının ve İçerik'in tüm kopyalarının mülkiyeti Ciftliksistem’e kalır.

Ödemeler ve iptal

Faturalandırma

Aşağıdaki yöntemlerle Ciftliksistem 'den Ücretli Abonelik satın alabilirsiniz:
  • Aylık olarak ya da satın alımınızdan önce size açıklanan başka bir düzenli aralıkta peşin abonelik ücreti ödeyerek veya
  • Belirli bir süreliğine ("Ön Ödemeli Dönem") Ciftliksistem Hizmeti'ne erişmenizi sağlayan ön ödemeyle.
Vergi oranları, sunduğunuz bilgiler ve aylık ücretlendirmeniz sırasında geçerli olan oran baz alınarak hesaplanır.

Fiyat ve vergi değişiklikleri

Ciftliksistem; düzenli abonelik ücretleri, Ön Ödeme Dönemi (henüz ödemesi yapılmamış dönemler için) dahil Ücretli Abonelikler'in ücretini zaman zaman değiştirebilir ve her türlü fiyat değişikliğini makul bir süre önce size bildirecektir. Fiyat değişiklikleri, fiyat değişikliği tarihini takip eden bir sonraki abonelik döneminin başında yürürlüğe girer. Geçerli kanunlara tabi olmak üzere, fiyat değişikliği geçerli olduktan sonra Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmaya devam ederek yeni fiyatı kabul etmiş olursunuz. Bir fiyat değişikliğini kabul etmiyorsanız fiyat değişikliği yürürlüğe girmeden önce geçerli Ücretli Abonelik'ten çıkarak değişikliği reddedebilirsiniz. Vergi oranları, aylık ücretlendirmeniz sırasında geçerli olan oranları baz alır. Bu tutarlar ülkenizdeki, eyaletinizdeki hatta şehrinizdeki vergi gerekliliklerine göre zamanla değişebilir. Vergi oranlarındaki her türlü değişiklik, sunduğunuz hesap bilgilerine göre otomatik olarak uygulanır.

Yenileme ve İptal

Bir Ön Ödemeli Dönem için Ücretli Abonelik hariç olmak üzere, Ciftliksistem'e yapacağınız ödeme, Ücretli Aboneliğinizi o sırada geçerli olan abonelik döneminin bitiminden önce iptal etmediğiniz sürece ilgili abonelik döneminin sonunda otomatik olarak yenilenir. Nasıl iptal edileceğine ilişkin talimatlar için Müşteri Desteği ekibimizle buradan iletişime geçebilirsiniz. İptal işlemi o anki abonelik döneminin nihai gününden sonraki gün yürürlüğe girer ve Ciftliksistem Hizmeti'nin pasif sürümüne (Hizmetleri kullanamaz hale gelirsiniz ve bu süreçte verilerinizi saklamaya devam ederiz) düşersiniz. Bu Şartlar'da aksi belirtilmediği sürece kısmi üyelik dönemleri için iade veya kredi sunmayız.

Cayma hakkı

Ücretli Abonelik satın alırsanız herhangi bir gerekçeyle cayma hakkınızı kullanmak için on dört (14) gününüzün olduğunu ve fikrinizi değiştirdiğinizi bildirene kadar sunulan hizmetler karşılığında tarafımıza ödeme yapmanız gerektiğini kabul edersiniz. Satın alma işleminizin hemen sonrasında tarafınıza hizmeti sağlayacağımızı, cayma hakkınızı kaybedeceğinizi ve Ciftliksistem'e siz iptal edene kadar her ay sizden otomatik olarak ücret tahsil etme yetkisi verdiğinizi açıkça onaylarsınız.

4. İçerik ve Fikri Mülkiyet Hakları

Kullanıcı içeriği

Hizmette yayınladığınız içerik

Ciftliksistem kullanıcıları Ciftliksistem Hizmeti'ne içerik yükleyebilir, yayınlayabilir ya da başka şekilde içerikle katkıda bulunabilir ("Kullanıcı İçeriği"). Şüpheye mahal vermemek adına; "Kullanıcı İçeriği" Ciftliksistem Hizmeti'nde eklenen, oluşturulan, yüklenen, gönderilen, dağıtılan veya yayınlanan tüm bilgileri, materyalleri ve diğer içeriği kapsar.

Yayınladığınız tüm Kullanıcı İçeriği'nden sadece siz sorumlusunuz.

Ciftliksistem 'de yayınladığınız her türlü Kullanıcı İçeriği'ne ilişkin olarak; (1) söz konusu Kullanıcı İçeriği'nin sahibi veya yayınlama hakkına sahip olduğunuzu; (2) söz konusu Kullanıcı İçeriği'nin kullanımının (i) bu Şartlar'ı, geçerli kanunları veya herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal etmediğine veya (ii) ilgili Kullanıcı İçeriği'nin Ciftliksistem'in ya da söz konusu kişinin veya kuruluşun açık yazılı onayı olmaksızın Ciftliksistem ya da herhangi bir grup, kuruluş veya kişiyle bağlantılı olduğunu veya bunlar tarafından desteklendiğini ima etmediğini taahhüt edersiniz. Ciftliksistem, sizin veya başkalarının Ciftliksistem Hizmeti üzerinden yayınladıkları veya paylaştıklarından sorumlu değildir.

Kullanıcı içeriğinin izlenmesi

Ciftliksistem, Kullanıcı İçeriği'ni izleyebilir ya da inceleyebilir ancak bu yönde hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Ciftliksistem, her türlü Kullanıcı İçeriği'ni herhangi bir nedenle ya da nedensiz şekilde kaldırma ya da buna erişimi engelleme hakkını saklı tutar. Ciftliksistem bu tür eylemleri size önceden bildirimde bulunmaksızın gerçekleştirebilir.

Kullanıcı İçeriği

Mümkün olan ve geçerli kanunlar kapsamında izin verilen ölçüde, Geri Bildirim dahil herhangi bir Kullanıcı İçeriği'nin yazarı olarak tanımlanma hakkınız ve bu tür Kullanıcı İçeriği'nin uygunsuz şekilde ele alınmasına itiraz etme hakkınız dahil olmak üzere her türlü "manevi haktan" veya eş değer haklardan feragat etmeyi ve bu tür haklardan yararlanmamayı da kabul edersiniz.

Geri Bildirim

Ciftliksistem Hizmeti veya herhangi bir İçerik ile bağlantılı olarak geri bildirim, fikir veya öneri ("Geri Bildirim") sunmanız halinde ilgili Geri Bildirim gizli olmayacaktır ve Ciftliksistem bu Geri Bildirim'i sınırlama olmaksızın ve size ödeme yapmaksızın kullanabilir. Bu Şartlar kapsamında Geri Bildirim, bir tür Kullanıcı İçeriği olarak düşünülür.

5. Sorunlar ve Anlaşmazlıklar

Ciftliksistem Hizmetleri'ni askıya almak veya feshetmek

Bu Şartlar, sizin tarafınızdan ya da Ciftliksistem tarafından feshedilene kadar sizin için geçerli olmaya devam edecektir. Bu Şartlar'ı ihlal ettiğinizi düşünürsek, tarafınıza makul bir süre öncesinde bildirimde bulunarak Ciftliksistem Hizmeti'ni ya da herhangi bir önemli bileşenini tarafınıza sağlamayı durdurursak veya geçerli kanunlara uyum amacıyla bunun gerekli olduğunu düşündüğümüz durumlarda Ciftliksistem, herhangi bir zamanda bu Şartlar'ı (buraya dahil edilen ek Ciftliksistem şartları ve koşulları dahil) feshedebilir ya da Ciftliksistem Hizmeti'ne erişiminizi askıya alabilir. Siz veya Ciftliksistem bu Şartlar'ı ihlal eder veya Ciftliksistem sizin Ciftliksistem Hizmeti'ne erişiminizi askıya alırsa Ciftliksistem 'in geçerli kanunlara tabi olmak üzere tarafınıza karşı hiçbir yükümlülüğü ve sorumluluğu olmayacağını (bu Şartlarda aksi belirtilmediği takdirde) ve halihazırda yapmış olduğunuz ödemeleri iade etmeyeceğini kabul edersiniz. Bu Şartlar'ı istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. Bu durumda, Ciftliksistem Hizmeti'ne erişim sağlamaya veya Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmaya devam edemezsiniz. Ciftliksistem hesabınızı nasıl feshedeceğinizi öğrenmek için lütfen giriş yaptıktan sonra ayarlar sayfamızdaki Müşteri Desteği kaynaklarından yararlanın.

Buradaki 4. (İçerik ve Fikri Mülkiyet Hakları), 3. (Ciftliksistem Hizmetini Kullanımınız), 2. (Tarafımızca Sunulan Ciftliksistem Hizmeti), 5. (Sorunlar ve Anlaşmazlıklar) ve 6. (Bu Şartlar Hakkında) maddeler ile açıkça ya da özellikleri gereği Şartlar'ın feshedilmesinden sonra yürürlükte kalması gereken diğer tüm maddeler, Şartlar feshedildikten sonra da yürürlükte kalacaktır.

Garanti reddi

Ciftliksistem, Ciftliksistem Hizmetleri'ni makul özen ve beceriyle ve Ciftliksistem tarafından sağlanan Ciftliksistem Hizmeti'nin tüm özelliklerine uygun olarak sağlamaya devam edecektir. Ancak bu duruma tabi olmak üzere Ciftliksistem Hizmeti "olduğu gibi" ve "kullanılabilir olduğu şekliyle", hiçbir türde açık, zımni veya yasal garanti olmaksızın sunulmaktadır. Ayrıca, Ciftliksistem ve tüm içerik sahipleri yeterli kalite, pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal içermemeyle ilgili her türlü açık, zımni ve yasal garantiyi reddetmektedir. Ciftliksistem ya da hiçbir içerik sahibi, Ciftliksistem Hizmeti'nin kötü amaçlı yazılımlardan ya da başka zararlı bileşenlerden ari olduğuna dair hiçbir garanti vermemektedir. Ayrıca Ciftliksistem, hiçbir üçüncü taraf uygulaması (veya bunların içeriği), kullanıcı içeriği, cihaz ya da Ciftliksistem Hizmeti üzerinden ya da aracılığıyla veya köprü verilen herhangi bir web sitesinde bir üçüncü tarafça reklamı yapılan, tanıtılan veya sunulan herhangi bir ürün ya da hizmete dair hiçbir beyanda bulunmaz, bunları garanti etmez veya bunlara ilgili sorumluluk kabul etmez ve Ciftliksistem, bunlara ilişkin üçüncü taraf sağlayıcıları ile sizin aranızdaki hiçbir işlem için sorumlu ya da yükümlü değildir. Sizin tarafınızdan Ciftliksistem 'dan alınan sözlü ya da yazılı hiçbir tavsiye ya da bilgi, Ciftliksistem adına hiçbir garanti teşkil etmeyecektir. Bu madde geçerli kanunların izin verdiği azami ölçüde uygulanacaktır.

Bazı yargı bölgelerinde tüketicinin geçerli yasal haklarına ilişkin zımni garantilerin veya sınırlamaların hariç tutulmasına izin verilmemektedir. Bu tür bir durumda hariç bırakma durumu ve sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir ve hiçbir şey yasal haklarınızı etkilemeyecektir.

Sorumluluk Sınırlaması ve İddianın Gönderim Süresi

Ciftliksistem Hizmeti'nde yaşadığınız herhangi bir sorunda ya da memnuniyetsizlikte tek ve münhasır çözüm yolunuzun tüm Ciftliksistem yazılımını kaldırmak ve Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmayı durdurmak olduğunu kabul edersiniz. Ciftliksistem'ın Ciftliksistem Hizmetleri aracılığıyla ya da bu hizmetlerle bağlantılı olarak kullanıma sunulan üçüncü taraf uygulamaları veya içeriklerden kaynaklanan ya da bunlarla bağlantılı hiçbir yükümlülüğü ve sorumluluğu bulunmadığını; ilgili üçüncü taraflarla aranızdaki ilişki söz konusu üçüncü taraflarla aranızdaki ayrı sözleşmelere tabi olsa da Ciftliksistem'a ilişkin olarak buradaki üçüncü taraf uygulamalarında ya da içerikte yaşadığınız her türlü sorun veya memnuniyetsizlik için tek ve münhasır çözüm yolunuzun söz konusu üçüncü taraf uygulamalarını kaldırmak ve/veya kullanmayı bırakmak olduğunu kabul edersiniz.

Tazmin

Şunlardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olan ve makul olarak öngörülebilir her türlü zarar, kayıp ve makul masrafa (makul avukatlık ücretleri ve maliyetleri de dahil) karşı Ciftliksistem'i tazmin etmeyi ve beri kılmayı kabul edersiniz:
   (1)   Şartlar'ı ya da Şartlar'dan herhangi birini (buraya dahil edilen ek Ciftliksistem şartları ve koşulları dahil) ihlal etmeniz;
   (2)   yayınladığınız veya başka bir şekilde katkıda bulunduğunuz herhangi bir Kullanıcı İçeriği;
   (3)   Ciftliksistem Hizmeti üzerinde ya da aracılığıyla dahil olduğunuz herhangi bir faaliyet ve
   (4)   herhangi bir kanunu ya da bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeniz.

Kanun Seçimi, Zorunlu Tahkim ve Yargı Yeri

5.1 Geçerli Kanun / Yargı Yetkisi

İkamet ettiğiniz ülkenin zorunlu kanunları kapsamında aksi gerekmediği müddetçe, Sözleşmeler (ve bunlar nedeniyle ya da bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm sözleşme dışı anlaşmazlıklar/iddialar), kanun seçimi ya da kanun çatışması ilkeleri dikkate alınmaksızın Tükiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.

6. Bu Şartlar Hakkında

Geçerli kanuna göre bir sözleşmeyle sınırlanamayacak belirli haklara sahip olabilirsiniz. Bu şartlar hiçbir şekilde bu hakları sınırlamayı amaçlamaz.

Değişiklikler

Bu Şartlar'da (buraya referans olarak dahil edilen diğer Ciftliksistem şartları ve koşulları dahil) zaman zaman sizi ilgili değişiklikler konusunda (değişiklikler geçerli olmadan önce), geçerli Ciftliksistem Hizmeti üzerinden revize edilmiş bir Sözleşme yayınlamak dahil olmak üzere makul yöntemlerle (önemli değişikliklerde bu bildirimi e-posta, hizmet içi açılır mesaj veya başka yöntemlerle tamamlamaya çalışmamız şartıyla) bilgilendirmek suretiyle değişiklikler yapabiliriz. İlgili değişiklikler, revize edilen Şartlar'ı ya da diğer Ciftliksistem şartları ve koşullarını yayınladığımız, bu değişikliklerin dahil edildiği veya sizi ilgili değişiklikler hakkında bilgilendirdiğimiz tarihten önce sizinle aramızdaki herhangi bir anlaşmazlık için geçerli olmayacaktır. Bu Şartlar'da yapılacak herhangi bir değişiklik sonrasında Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmanız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Güncellenen Şartlar kapsamında Ciftliksistem Hizmeti'ni kullanmaya devam etmek istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek hesabınızı sonlandırabilirsiniz. Bu belgenin en başında belirtilen yürürlük tarihi, bu Şartlar'ın en son değiştirildiği tarihi gösterir.

Sözleşmenin Bütünlüğü

Bu maddede belirtilen ya da Ciftliksistem ile aranızda yazılı olarak açıkça anlaşılan durumlar haricinde, Şartlar Ciftliksistem ile sizin aranızda kabul edilen tüm şartları ve koşulları teşkil eder ve bu Şartlar'ın konusuna ilişkin olarak önceden var olan yazılı veya sözlü tüm sözleşmelerin yerini alır.

Bölünebilirlik ve Feragat

Şartlar'da aksi belirtilmiş olan durumlar haricinde, Şartlar'ın herhangi bir hükmünün herhangi bir nedenle veya herhangi bir ölçüde geçersiz ya da yürütülemez kılınması durumunda Şartlar'ın geri kalan hükümleri etkilenmeyecek ve söz konusu hüküm kanunların izin verdiği azami ölçüde uygulanacaktır.

Ciftliksistem'ın ya da herhangi bir üçüncü taraf lehtarın Şartlar'ı ya da herhangi bir hükmünü uygulamaması, Ciftliksistem'ın veya geçerli üçüncü taraf lehtarın bu hakkında feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

Devir ve Temlik

Ciftliksistem, Şartlar'ı ve Şartlar'daki haklarından herhangi birini tamamen ya da kısmen devir ve temlik edebilir ve Ciftliksistem, Şartlar kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini devredebilir. Siz Şartlar'ı hiçbir bir üçüncü tarafa tamamen ya da kısmen devir ve temlik edemez veya Şartlar kapsamındaki haklarınızı devredemez veya alt lisansını veremezsiniz.