Çiftlik Sistem - Akıllı Hayvan Takip ve Kayıt Sistemi

ROSWİSE, Çanakkale'de faaliyetlerini yürüten, tüm Türkiye ve Avrupa'ya hizmet veren bir AR-GE firmasıdır.

ROSWİSE firma geçmişi 2019 yılına dayanan yazılım, elektronik, donanım alalında uzman 3 ortaklı olarak 2021 yılında LİMİTED ŞİRKETİ olarak kurulmuştur. Web tabanlı yazılım, yazılım uyumlu donanım ve kimliklendirme sistemleri geliştirmektedir.

Firma çalışanaları tarafından 2018 yılında oluşturulan ciftliksistem.com Sürü Takibi ve Çiftlik Yönetimi Yazılımını geliştirmektedir. Yazılımın yanısıra daha yüksek verimlilik adına yazılımla tamamen uyumlu çalışan donanımlar geliştirmektedir. ROSWISE firması elektronik küpe tanımlama, otomatik sayım, otomatik tartım gibi donanımları üretmiş ve son kullanıcıya ulaştırmıştır. Gelecek yıllarda ise bir çiftlikte ihtiyaç duyulabilecek tüm elektronik/sensör tabanlı çevre donanımlarını üreterek ekonomik ve akıllı çiftlik yönetim çözümleri geliştirmeyi planlamaktadır.

ROSWISE ciftliksistem Çiftlik Yönetim Yazılımı geliştirmeleri kapsamında BANDIRMA T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KOYUNCULUK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ ile işbirliği içerisindedir. Bandırma TAGEM'in tecrübe, bilgi ve profesyonelliği ile çiftlik yönetim yazılımını bir adım öteye geçirmek için yazılım, algoritma, donanım ve çevre birimleri hakkında ortak çalışmalar yürütülmektedir.

Ayrıca Türkiye'de 24 üniversite merkezi laboratuvarı ve farklı özel kuruluşlar tarafından kullanılan laboratuvar yönetim yazılımının güvenlik, geliştirme, donanım uyumluluğu ve sürdürülebilirlik süreçlerine destek vermektedir. Bu kuruluşların bazıları: Kale Seramik, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi.